Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Powiatowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wałczu
System eBoi

eBoi
Jak załatwić sprawę?

System eWrota

eWrota
BIPy jednostek organizacyjnych.

elektroniczna skrzynka podawcza

Sposób załatwiania spraw w PCKZiU w Wałczu 

Godziny pracy sekretariatu dyrektora szkoły

8:30 - 15:30

Przyjmowanie skarg i wniosków

Skargi i wnioski przyjmowane są codziennie w godzinach pracy sekretariatu, dyrektora szkoły w formie pisemnej lub za pośrednictwem skrzynki podawczej e-puap. Dyrektor szkoły odpowiada na złożoną skargę lub wniosek w formie pisemnej przesyłając odpowiedź drogą pocztową w ciągu 1 miesiąca od daty wpływu pisma.


Wypisanie ucznia

Wypisu ze szkoły ucznia niepełnoletniego dokonują jego rodzice. Po rozliczeniu się z karty obiegowej, rodzice ucznia odbierają dokumenty w sekretariacie uczniowskim, po czym uczeń zostaje wykreślony w księdze uczniów. Uczeń pełnoletni może samodzielnie odebrać dokumenty po złożeniu podania do dyrektora szkoły oraz rozliczeniu karty obiegowej, przy czym o fakcie rezygnacji ze szkoły są informowani rodzice tego ucznia.


Zwolnienie ucznia z ćwiczeń na zajęciach wychowania fizycznego

Uczeń dostarcza podanie z wnioskiem o zwolnienie z ćwiczeń na zajęciach WF do dyrektora szkoły wraz z dołączonym orzeczeniem lekarskim. Dokumenty składa w sekretariacie uczniowskim.

Po zapoznaniu się z dokumentami dyrektor podejmuje decyzję o zwolnieniu z ćwiczeń na zajęciach wychowania fizycznego. O decyzji informowani są rodzice ucznia, uczeń, wychowawca oraz nauczyciele WF.


Wydawanie duplikatów i dokumentów szkolnych w miejscu

W celu otrzymania duplikatu świadectwa, legitymacji szkolnej lub zaświadczenia ukończenia szkoły należy złożyć podanie w sekretariacie dyrektora szkoły oraz dokonać ustalonej ustawowo wpłaty na konto szkoły w wysokości 26 zł.

Podanie złożyć można osobiście lub na elektroniczną skrzynkę podawczą e-puap.

Termin oczekiwania na duplikat lub zaświadczenie do 2 tygodni od dnia dokonania wpłaty.

Duplikat legitymacji szkolnej wydawany jest po złożeniu podania i zdjęcia w sekretariacie uczniowskim oraz wpłacie kwoty 9 zł na konto szkoły. Duplikat legitymacji wydaje w terminie do jednego tygodnia.

Zaświadczenie o uczęszczaniu ucznia do szkoły wydaje się w ciągu trzech dni roboczych po złożeniu ustnej prośby podając dane ucznia i cel jakiemu ma służyć.


Praktyki studenckie

Podjęcie praktyk pedagogicznych przez studentów wyższych uczelni następuje za zgodą dyrektora szkoły po dostarczeniu skierowania z uczelni, wyznaczeniu opiekuna praktyk oraz odpisaniu umowy pomiędzy opiekunem praktyk a uczelnią.

Podania i procedury:

 

Załączniki do pobrania

Pobierz Rozpakuj
Pobierz spakowane pliki Rozpakuj pliki i pobierz

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Diana Michalczyk-Jackowska 01-02-2022 14:34
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: 01-02-2022
Ostatnia aktualizacja: Diana Michalczyk-Jackowska 01-02-2022 14:43